Ekolublin

Nowy system zagospodarowania odpadów od 1 stycznia 2019 r. już w całym mieście

Wybrane zostały już firmy, które będą realizować odbiór i zagospodarowanie odpadów na nowych zasadach w kolejnych 10 dzielnicach. Od 1 stycznia 2019 r. nowy system segregacji będzie obowiązywał już w całym mieście, również w dzielnicach: Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią, Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy.

W ramach ponownego postępowania przetargowego powyższe dzielnice będą obsługiwane przez:

Sektor III – SUEZ Wschód Sp. z o.o. - Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin
Sektor IV – KOMA Lublin Sp. z o.o. - Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią
Sektor V – EKOLAND Sp. z o.o. - Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy

Pragniemy poinformować, iż w początkowym okresie funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami będzie następowało systematyczne doposażenie Państwa posesji w nowe pojemniki i worki na odpady. Do czasu ich dostarczenia, odbiór odpadów odbywał się będzie z dostępnych na posesjach pojemników i worków, w tym należących do innych operatorów. Wymiana pojemników na nowe to duża, jednorazowa operacja logistyczna, dołożymy jednak wszelkich starań by przebiegła ona sprawnie i bez utrudnień.

Nowe zasady segregacji odpadów w kolejnych 10 dzielnicach zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Od 1 lipca 2018 już mieszkańcy 17 dzielnic Lublina segregują odpady zgodnie z zasadami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r.

Wszystkie posesji obsługiwane przez EKOLAND w sektorze V zostaną wyposażone w nowe harmonogramy odbioru odpadów oraz kompletne zestawy pojemników i worków w terminie niezwłocznie.

Począwszy od dnia 2 stycznia 2019 roku odbiór odpadów z sektora obsługiwanego przez EKOLAND odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej: https://ekolandpolska.com.pl
Jednocześnie zapewniamy Państwa, iż zachowana zostanie ciągłość świadczenia usługi odbioru odpadów a w przypadkach wydłużonych okresów i w sytuacjach awaryjnych realizowany będzie odbiór interwencyjny.
Zwracamy jednocześnie uwagę, że pojemniki w kolorze brązowym służą wyłącznie do gromadzenia kuchennych frakcji BIO.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia. Tak, jak dotychczas będziemy wypełniać nasze usługi z najwyższą starannością.


Ulotkę z opisem nowych zasad selektywnej zbiórki odpadów 2018 umieściliśmy tu:

O nowych zasadach segregacji odpadów możecie Państwo przeczytać również na naszej stronie: 

Jak segregować odpady? klinij tutaj


W przypadku wątpliwości czy pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta – tel 81 460 34 56 lub skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się tutaj

Udostępniliśmy również formularze zapotrzebowania, które znajdują się tutaj

Harmonogram (terminy wywozu z poszczególnych ulic) można sprawdzić tutaj