Świąteczna akcja Ekolandu i Veolii

Masz sztuczną choinkę? Wymień ją na żywe, pachnące drzewko

W Kraśniku będą rozdawali choinki za darmo. Taki świąteczny prezent dla mieszkańców przygotowały dwie firmy działające na lokalnym rynku, czyli Ekoland i Veolia Wschód. Warunek jest jeden: żeby dostać naturalną choinkę w doniczce trzeba przynieść na wymianę sztuczne drzewko.

- Przygotowaliśmy 100 świeżych choinek, które zostały umieszczone w doniczkach. Chcemy zachęcić mieszkańców naszego miasta do wymiany plastikowych choinek na naturalne drzewka, które pozyskaliśmy z plantacji leśnych wokół Kraśnika. Zamiana jest oczywiście bezpłatna. Oddane, plastikowe choinki zostaną rozebrane na części. Elementy nadające się do recyclingu zostaną ponownie użyte, inne trafią do odzysku – mówi Wojciech Wojtaszek, członek zarządu Ekoland sp. z o.o.

Akcję, która ma za zadanie promowanie ekologicznych postaw, zostanie przeprowadzona w najbliższy weekend. Przez dwa dni, w sobotę, 18 grudnia i niedzielę, 19 grudnia w godzinach od 10 do 14 będzie można dostać żywą choinkę. Drzewka będą czekały w Kraśniku w dwóch miejscach: przed Centrum Kultury i Promocji w dzielnicy fabrycznej oraz na Rynku w Starym Kraśniku.

- Zachęcamy mieszkańców Kraśnika do udziału w naszej akcji. Sztuczne drzewko nigdy nie będzie roztaczało tak wspaniałego, żywicznego zapachu, jaki towarzyszy choince naturalnej. A po świętach można ją posadzić przy domu lub na działce – mówi Janusz Lewicki, prezes zarządu Veolia Wschód Sp. z o.o.

Ekoland to kraśnicka firma zajmująca się od lat świadczeniem kompleksowych usług z obszaru gospodarki odpadami. Ostatnio powołała, wspólnie z Veolią Wschód dostarczającą ciepło dla mieszkańców Kraśnika, spółkę Ekoenergia. Zajmie się ona budową Zakładu Odzysku Energii, czyli nowoczesnej i ekologicznej instalacji, przetwarzającej odpady na energię cieplną i elektryczną.

Data dodania: 06-04-2022

Operacja Czysta Rzeka

Sprzątaliśmy w ubiegłym roku, nie inaczej może być tym razem. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji...
Data dodania: 22-03-2022

Wielkie sprzątanie Lasu

Wiosna właśnie się rozpoczęła, dlatego tradycyjnie nadszedł czas na WIELKIE SPRZĄTANIE LASU! Już...